Иккинчи кун сермаҳсул бўлди

Универсал спорт саройида ўтаётган Бутунжаҳон таэквондо федерацияси президенти кубоги учун Осиё минтақаси мусобақасининг иккинчи кунида кадетлар беллашувларни якунлаб, катталар баҳсига старт берилди. Жуда ҳам сермаҳсул кун бўлди, дейишимиз мумкин. Терма жамоамиз ҳисобига кадетлар 16та олтин, 9та кумуш, 23та бронза медали қўлга киритилди.

Катталар ўртасидаги баҳсларда Нигора Турсунқулов (-67 кг) ва Максим Рафалович (-80 кг) кумуш медални қўлга киритган бўлишса, Мирзонозим Шарапов (-87) бронза медали совриндори бўлди.

Эслатиб ўтамиз, биринчи куни ўсмирларимиз  10та олтин, 10та кумуш ва 22та бронза медали жамғаришга муваффақ бўлган эдилар.

Қуйида натижалар билан батафсил танишинг:

Кадетлар, қизлар

-29 кг

1-ўрин       Маржона Примова (Ўзбекистон)

-33 кг

1-ўрин       Диёра Имомалиева (Ўзбекистон)

2-ўрин       Дурдона Абдуғаниева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Севинч Рафиқжонова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Татьяна Цой (Ўзбекистон)

-37 кг

1-ўрин       Анастасия Суменкова (Россия)

2-ўрин       Мария Севостьянова (Қозоғистон)

3-ўрин       Лаура Шутова (Қозоғистон)

3-ўрин       Машҳура Жўраева (Ўзбекистон)

-41 кг

1-ўрин       Дилнура Бахтиёрова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Мумтозбегим Халилова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Зиёда Ирисматова (Қозоғистон)

3-ўрин       Асалой Саъдуллаева (Ўзбекистон)

-44 кг

1-ўрин       Аида Ессенбердикизи (Қозоғистон)

2-ўрин       Бону Собирова (Қозоғистон)

3-ўрин       Алина Эм (Қозоғистон)

3-ўрин       Дунёбегим Рустамбекова (Ўзбекистон)

-47 кг

1-ўрин       Нозима Холмуҳаммедова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Анастасия Бандорина (Россия)

3-ўрин       Гулзор Нагимова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Александра Хан (Ўзбекистон)

-51 кг

1-ўрин       Заринабону Эргашева (Ўзбекистон)

2-ўрин       Дилсафо Жабборова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Азиза Раҳимжонова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Амира Юнусова (Ўзбекистон)

-55 кг

1-ўрин       Дилдора Отажонова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Айдана Абдуллаева (Қозоғистон)

3-ўрин       Нозанин Холиқова (Ўзбекистон)

-59 кг

1-ўрин       Марьям Тошмуҳамедова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Ирода Миртожиева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Сабинабону Самадова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Малика Равшанова (Ўзбекистон)

Ўғил болалар

-33 кг

1-ўрин       Зафарбек Каримов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Жавоҳирхон Исломов (Қозоғистон)

3-ўрин       Бекзод Амриллоев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Аброр Ўлмасов (Ўзбекистон)

-37 кг

1-ўрин       Жавоҳир Холмуродов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Умиджон Туробов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Самирхон Абабакиров (Қозоғистон)

3-ўрин       Одилжон Искандаров (Ўзбекистон)

-41 кг

1-ўрин       Жасур Ҳикматов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Владимир Куимов (Россия)

3-ўрин       Самандар Эрмуҳаммадов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Жалолиддин Назруллаев (Ўзбекистон)

-45 кг

1-ўрин       Аброржон Абдуваҳобов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Жандос Бекбусинов (Қозоғистон)

3-ўрин       Беҳрўз Ғаниев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Бексултон Мусахан (Қозоғистон)

-49 кг

1-ўрин       Фаридун Шодибоев (Ўзбекистон)

2-ўрин       Суннат Турсунов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Анвар Сегизбоев (Қозоғистон)

3-ўрин       Иззатилло Мирпатиллаев (Ўзбекистон)

-53 кг

1-ўрин       Азизбе Искандаров (Ўзбекистон)

2-ўрин       Милан Ким (Россия)

3-ўрин       Қобилжон Йигиталиев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Диёрбек Ражаббоев (Ўзбекистон)

-57 кг

1-ўрин       Муроджон Маҳкамов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Жўрабек Ҳамидов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Нажмиддин Қосимҳожиев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Абдулазиз Наврўзов (Ўзбекистон)

-61 кг

1-ўрин       Сапарбек Ерташ (Қозоғистон)

2-ўрин       Илёс Харсанов (Қозоғистон)

-65 кг

1-ўрин       Дониёрбек Анорқулов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Далержон Давронов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Синан Аҳмед (Покистон)

3-ўрин       Бекҳосил Жалгасов (Қозоғистон)

+65 кг

1-ўрин       Асилбек Саидов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Илнур Нагимов (Ўзбекистон)

Катталар. Қизлар

-46 кг

1-ўрин       Хуэкин Тан (Хитой)

2-ўрин       Йоршари Ахаван (Эрон)

3-ўрин       Диана Кириазопулос (Австрия)

3-ўрин       Фотима Мадаҳи (Эрон)

-49 кг

1-ўрин       Жаэ-Йонг Сим (Жанубий Корея)

2-ўрин       Танг Синг (Бразилия)

3-ўрин       Балаусса Йералхон (Қозоғистон)

3-ўрин       Соудабеҳ Пурсадеги (Эрон)

-53 кг

1-ўрин       Мин-аҳ Ҳа (Жанубий Корея)

2-ўрин       Латика Бандари (Ҳиндистон)

3-ўрин       Со-Хуи Ким (Жанубий Корея)

3-ўрин       Хиаожинг Вей (Хитой)

-57 кг

1-ўрин       Аҳ-Реум Ли (Жанубий Корея)

2-ўрин       Лижун Жоу (Хитой)

3-ўрин       Екатерина Ким (Россия)

3-ўрин       Суви Микконен (Финляндия)

-67 кг

1-ўрин       Жан-Ди Ким (Жанубий Корея)

2-ўрин       Нигора Турсунқулова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Менгю Жанг (Хитой)

3-ўрин       Полина Хан (Россия)

-73 кг

1-ўрин       Хьери Оҳ (Жанубий Корея)

2-ўрин       Дениз Чансел (Қозоғистон)

3-ўрин       Айгул Елубай (Қозоғистон)

3-ўрин       Карина Жданов (Россия)

+73 кг

1-ўрин       Уиам Дислам (Марокаш)

2-ўрин       Пан Гао (Хитой)

3-ўрин       Бич-На Ким (Жанубий Корея)

3-ўрин       Саэбом Ан (Жанубий Корея)

Ўғил болалар

-80 кг

1-ўрин       Хун Ким (Жанубий Корея)

2-ўрин       Максим Рафалович (Ўзбекистон)

3-ўрин       Линглонг Чен (Хитой)

3-ўрин       Раҳим Адилханов (Қозоғистон)

-87 кг

1-ўрин       Аҳмад Муҳаммади (Эрон)

2-ўрин       Жинтао Лу (Хитой)

3-ўрин       Умбет Шакиев (Қозоғистон)

3-ўрин       Мирзонозим Шарапов (Ўзбекистон)

+87 кг

1-ўрин       Кё-Дон Ин (Жанубий Корея)

2-ўрин       Йон Баэ (Жанубий Корея)

3-ўрин       Сажжад Мардани (Эрон)

3-ўрин       Юрий Кириченко (Россия)