Биринчи куни ўсмирлар даянга чиқишди

Пойтахтимиздаги Универсал спорт саройида Бутунжаҳон таэквондо федерацияси президенти кубоги учун Осиё минтақаси мусобақаси давом этмоқда. Илк бор ўтказилаётган ушбу мусобақада қитъа ва жаҳоннинг 30га ортиқ давлатидан ташриф буюрган 609 нафар энг етакчи таэквондо устаси ўз имкониятини синовдан ўтказмоқда.

Дастлабки куни ўсмирлар ўзларига тегишли бўлган ўнтадан вазн тоифасида кортга тушишди. Унда вакилларимиз 10та олтин, 10та кумуш ва 22та бронза медали жамғаришга муваффақ бўлдилар.

Қуйида натижалар билан танишинг:

Ўсмирлар, ўғил болалар

-45 кг

1-ўрин       Елчибай Елжан (Қозоғистон)

2-ўрин       Самандархон Тўламетов (Қозоғистон)

3-ўрин       Равил Аманжолов (Қозоғистон)

3-ўрин       Жасурбек Зокиров (Ўзбекистон)

-48 кг

1-ўрин       Дониёр Йўлдошев (Ўзбекистон)

2-ўрин       Бекзод Ибрагимов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Али Каиргалиев (Қозоғистон)

3-ўрин       Улуғбек Рашитов (Ўзбекистон)

-51 кг

1-ўрин       Баҳодирбек Мирзабоев (Ўзбекистон)

2-ўрин       Темирхон Самат (Қозоғистон)

3-ўрин       Шердор Арслонов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Бейбарис Нурбаев (Қозоғистон)

-55 кг

1-ўрин       Сатон Чаисават (Таиланд)

2-ўрин       Максат Ўринбосар (Қозоғистон)

3-ўрин       Медет Жолдибайули (Қозоғистон)

3-ўрин       Диёрбек Каримов (Ўзбекистон)

-59 кг

1-ўрин       Иброҳимжон Адҳамов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Асадбек Холиқов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Сардоржон Обиджонов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Йерассил Араббой (Қозоғистон)

-63 кг

1-ўрин       Нучит Ракиарт (Таиланд)

2-ўрин       Анвар Абулқосимов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Ўлжас Ержанов (Қозоғистон)

3-ўрин       Асадбек Ўктамов (Ўзбекистон)

-68 кг

1-ўрин       Лакчаи Хауихонгтонг (Таиланд)

2-ўрин       Йерассил Бекбулат (Қозоғистон)

3-ўрин       Тожиддин Самиев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Жавоҳир Аллаберганов (Ўзбекистон)

-73 кг

1-ўрин       Чингиз Сандибаев (Қозоғистон)

2-ўрин       Дулат Сихимов (Қозоғистон)

3-ўрин       Нурбол Сабуров (Қозоғистон)

3-ўрин       Шаҳзодбек Ғаибназаров (Ўзбекистон)

-78 кг

1-ўрин       Абдулазиз Маҳмудов (Ўзбекистон)

2-ўрин       Ислом Йўлдошев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Сардорбек Ғаниев (Ўзбекистон)

3-ўрин       Иброҳим Турғунов (Ўзбекистон)

+78 кг

1-ўрин       Элдор Мардиев (Қозоғистон)

2-ўрин       Йўлдошбек Султонмуратов (Қозоғистон)

3-ўрин       Диёрбек Мўйдинов (Ўзбекистон)

3-ўрин       Сардор Бегбўтаев (Ўзбекистон)

Қизлар

-42 кг

1-ўрин       Яна Яркова (Россия)

2-ўрин       Интизор Абдулалимова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Олима Ҳайдарова (Қозоғистон)

3-ўрин       Нозимахон Мақсудова (Ўзбекистон)

-44 кг

1-ўрин       Уиласине Камжангхан (Таиланд)

2-ўрин       Динора Мухторова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Ассел Усмонова (Қозоғистон)

3-ўрин       Молдир Оскеленова (Қозоғистон)

-46 кг

1-ўрин       Мадинабону Маннопова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Гулойим Ортиқбоева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Азиза Ниёзова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Мардона Абдуллаева (Ўзбекистон)

-49 кг

1-ўрин       Зарнигор Абдуллаева (Ўзбекистон)

2-ўрин       Айгерим Муҳамеджонова (Қозоғистон)

3-ўрин       Тангшолпан Жалелова (Қозоғистон)

3-ўрин       Адел Жандилдинова (Қозоғистон)

-52 кг

1-ўрин       Випауан Сирипорнпермсак (Таиланд)

2-ўрин       Мадинажон Қурбоналиева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Фотима Турдиева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Роҳила Абдуманнопова (Ўзбекистон)

-55 кг

1-ўрин       Кантида Саэнгсин (Таиланд)

2-ўрин       Муштарийбегим Мавлонова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Гулдана Жуматай (Қозоғистон)

3-ўрин       Умсин Тохташева (Қозоғистон)

-59 кг

1-ўрин       Милана Голубева (Ўзбекистон)

2-ўрин       Олтиной Қалбоева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Ўғилой Жамолова (Ўзбекистон)

3-ўрин       Мунира Холиқулова (Ўзбекистон)

-63 кг

1-ўрин       Феруза Содиқова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Комила Расул (Қозоғистон)

3-ўрин       Ситора Эргашева (Ўзбекистон)

3-ўрин       Жадира Хайруллина (Қозоғистон)

-68 кг

1-ўрин       Заҳро Рустамова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Фотима Жаксибаева (Қозоғистон)

3-ўрин       Дилдорахон Ҳакимова (Ўзбекистон)

+68 кг

1-ўрин       Муҳайё Сирожиддинова (Ўзбекистон)

2-ўрин       Симбат Хожамуратова (Қозоғистон)